Żywice
Druk 3D z żywicy, czyli jaki?
Żywica – drukarka 3D korzysta z niej w przypadku technologii SLA i DLP. Ich mechanizm polega na tym, że do głównego pojemnika drukarki wlewana jest żywica, która następnie jest naświetlana, w efekcie czego powstaje pożądany wydruk. Naświetlanie różni się w zależności od technologii, na której opiera się drukarka 3D – może być to wiązka lasera lub światło wydobywające się z projektora. Wydruk 3D z żywicy jest odmienny wizualnie od tego z plastikowego filamentu, co wpływa też na sposób obchodzenia się z nim. Przede wszystkim należy go oczyścić i doświetlić po to, aby produkt był utwardzony i bardziej wytrzymały. Jest to niezbędny element, który nie tylko zapewnia dłuższą żywotność produktu, ale także sprawia, że jest on bezpieczniejszy w użyciu.
Żywice do drukarek 3D w ofercie sklepu EnozTech
W asortymencie sklepu dostępne są najbardziej polecane żywice do druku 3D. Są to materiały niezbędne dla drukarek opierających się na technologii SLA/DLP, gdyż z nich powstaje finalny produkt. Oferujemy żywice w różnym zakresie cenowym, dzięki którym stworzysz wydruk o pożądanych dla siebie właściwościach. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy hobbystą w sklepie EnozTech na pewno znajdziesz coś dla siebie. Żywice do drukarek 3D firmy Zortax czy Form Futura pozwalają stworzyć precyzyjne wydruki o gładkich powierzchniach, które są wolne od przebarwień czy zżółknień. Dostępne są one w kilku kolorach, jednak po końcowej obróbce możesz je bez problemu pomalować na dowolny odcień.
Żywica do druku 3D – zalety
Niewątpliwą zaletą druku 3D z żywicy jest precyzyjne wykonanie produktu. Jeżeli zależy Ci na estetycznym wyglądzie osiąganym w krótkim czasie, to jest to technologia w sam raz dla Ciebie. Za pomocą żywicy do druku 3D wydruk utwardzany jest bardzo szybko i zachowuje wysoką jakość. Ponadto użytkowanie żywicy w procesie drukowania nie wymaga profesjonalnej wiedzy, z czego bez wątpienia ucieszą się entuzjaści drukowania przestrzennego. Należy pamiętać o przechowywaniu żywicy w czarnych pojemnikach, ponieważ materiał ten silnie reaguje na światło.