Filamenty

22400
Seria produktu
Wczytaj więcej
Odporność na UV
Średnica filamentu
More
Efekt wizualny
Waga
Transparentność:

Dajemy Ci filament, który dobrze się drukuje!

Dobre filamenty do drukarki 3D to najważniejszy składnik wydruku! Filament to tworzywo, które pod wpływem wysokiej temperatury topi się i ulega upłynnieniu, dzięki czemu za pomocą dyszy nakładany jest warstwa po warstwie, tworząc wydruk 3D. Wysokiej jakości filamenty gwarantują przede wszystkim powtarzalność składu każdej rolki filamentu oraz jednakowe kolory rolek filamentu.

Istnieje wiele filamentów do drukowania 3D, które służą do różnych celów.

Druk 3D to proces tworzenia fizycznego trójwymiarowego obiektu z cyfrowego modelu 3D. Istnieje wiele filamentów do druku 3D, które służą różnym celom. Do drukowania 3D wykorzystuje się materiał termoplastyczny, czyli filament 3D. Drukarki 3D potrzebują filamentu do tworzenia obiektów. Ten rodzaj szpuli jest jak rolka papieru do drukarki. To medium, którego twórcy używają do tworzenia swoich projektów.

Szpula filamentu to surowiec do druku 3D, który jest podawany przez ekstruder, zamieniany na cienkie pasma i osadzany warstwa po warstwie, tworząc trójwymiarowe obiekty.

Zastosowania druku 3D są nieograniczone i obejmują wiele różnych zastosowań, w tym produkcję prototypów, projektowanie produktów, a nawet protezy kończyn.

Chcesz wydrukować w 3D idealny prototyp z doskonałego materiału? Teraz możesz go wydrukować za pomocą filamentu 3D. Dzięki filamentowi 3D łatwo jest tworzyć skomplikowane kształty z dokładnymi szczegółami. Filament 3D może być wykorzystany do tworzenia zabawek, prostych artykułów gospodarstwa domowego, biżuterii, prototypów i wszelkich innych przedmiotów, jakie możesz sobie wyobrazić.

Twoje materiały do drukowania 3D

Masz projekt, który wymaga drukarki 3D? Jeśli szukasz wysokiej jakości materiałów do swojej drukarki 3D FDM, mamy to, czego potrzebujesz. Nasze wysokiej jakości materiały nadają się do każdej maszyny! Oferujemy wiele opcji, jeśli chodzi o materiały do druku 3D, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Aby stworzyć obiekt wydrukowany w 3D, potrzebujesz filamentu. Znajdziesz go tutaj.

Drukarki 3D często ograniczają się do używania tylko jednego rodzaju filamentu. Jednak wiele marek jest obecnie przystosowanych do pracy z różnymi rodzajami włókien.
ABS to mocny materiał, który doskonale nadaje się do elementów o dużym oddziaływaniu, które będą często używane, ale nie nadaje się do drukowania dużych elementów. PLA to elastyczny materiał, który można drukować z większą szczegółowością, ale może pęknąć w przypadku upuszczenia.
Filament do druku 3D ma różne średnice, a wiele osób wybiera typowy rozmiar 2,85 mm Jednak w przypadku konkretnych potrzeb możesz znaleźć inne rozmiary lepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Najpopularniejsza średnica to 1,75mm, która jest wykorzystywana do zastosowań takich jak długopisy do drukowania 3D lub drukarki SLA.
Zawsze dobrze jest utrzymywać filament 3D w stanie suchym, ale nie jest to konieczne. Filament 3D jest trwalszy niż myślisz i może wytrzymać trochę wody. Jednak nadal ważne jest, aby przechowywać filament 3D w suchym miejscu, ponieważ wilgotne warunki mogą prowadzić do zbrylania się filamentu.